RKCZ.COM   &   KOCUR.CZ
| Nepřihlášen | Přihlásit |   
HomePage Novinky Třídní srazy Diskuse Katalog 4 Lůzři Kontakt
::FOTKY::
AustrálieBrunejČeskoČínaFidžiFrancieIndonésieItálieKyprMalajsieNěmeckoNový ZélandRakouskoSingapurŠvýcarskoThajskoVatikánVel. Británie  
Česky   English
Novinky v roce 2002


Novinky za rok:
2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999

29.12.2002
Přidal jsem opět pár fotek - naposledy v tomto roce...

27.12.2002
Nejdůležitější událost tohoto dne: úspěšně jsem dokončil Scuba Open Water Diver Course! Poslení ponor stál opravdu zato, protože už jsme se nic neučili, nic neprocvičovali a mohli jsme plavat jak jsme chtěli. Za Shelly Beach je několik útesů, pod kterýma se válí spící žraloci. Sice takoví menší, ani ne 2-metroví, ale i tak jsme je radši nechali spát... Ostatních ryb je tady taky požehnaně, různí platýsi, tuňáci, hejna různě barevných menších rybiček, taky občas z nějaké díry nebo z písku něco vystrčí hlavu... I dnes s náma plavala naše oblíbená modrá megaryba. Taky tady mají jednu "potápěčsko-turistickou atrakci" - asi v 10m hloubce stojí docela zachovalý (i když trochu obrostlý) Harley Davidson...

26.12.2002
Tak mám za sebou první australské Vánoce. I když byly hodně odlišné od těch klasických českých, nakonec došlo i na pohádku Tři oříšky pro Popelku a ani vánoční stromek (nebo spíše jeho imitace...) nechyběl. Více podrobností najdete u fotek. Trošku jsem opět upravil tyhle stránky, těch fotek už je tady docela dost (přes 200), ale mělo by se v tom teď dobře orientovat. Taky jsem se byl dneska poprvé potápět v moři, byl to docela zážitek. Chvíli s náma plavala asi 1,5 dlouhá modrá ryba s obrovskou hlavou (a zubama...). Když si jí každý nejmíň 3x osahal, ryba se zřejmě naštvala a byla pryč..

23.12.2002
Od dnešního dne funguje tato stránka s novinkama. Něco málo jsem doplnil zpětně, aby to bylo kompletní. Kromě toho jsem přejmenoval všechny fotky, aby to bylo přehlednější. Začíná to 0001 a končí zatím 0193. Při zastavení myši nad jakýmkoliv zmenšeným obrázkem uvidíte jeho číslo. Taky jsem přidal pár dalších fotek, abyste viděli, že Sydney není jen velkoměsto, ale že je tady i krásná příroda...

22.12.2002
Protože tady se Vánoce moc neslaví, nebudu to s oslavami přehánět ani já a místo toho se budu potápět. Mám školní prázdniny a tak od pondělí začínám chodit na Scuba Diving course. Nejdřív se musím naučit asi 250 stran teorie a pak, jestli se neutopím, dostanu na konci týdne mezinárodní PADI licenci.

19.12.2002
Přidal jsem další fotky. Dneska jsme měli na Shelly Beach vánoční party. Fotky už jsou na netu. Nějak jsem podcenil namazání se opalovacím krémem a docela jsem se spálil... Jdu se něčím namazat. Snad je v lednici dost piva :-)

18.12.2002
Ode dneška si můžete na těchto stránkách prohlížet moje fotky z Austrálie! Koupil jsem si na to foťák s rozlišením 4 megapixely. Protože ale jedna fotka má velikost kolem 1,8 MB, na internet to budu komprimovat tak na 100 KB. Zatím tu najdete 134 fotek. Jinak je to tu samá party a barbeque, už to ani nestíhám - Brazilian Party, Czech Night Party...atd.

17.12.2002
Byl jsem v kině na novém Jamesi Bondovi - Die Another Day. Musím říct, že od předchozích dílů se docela liší. Mají tady jedno skoro úplně stejný multikino jako v Praze. Dokonce i vzorek na koberci je stejný.. Byla to moje první návštěva australského kina, takže to nemusí být úplně pravda, ale vypadá to, že je tady rozšířená zábava během promítání tu a tam vydávat všelijaké zvuky (nejčastěji zvířecí)...Naštěstí se to nedělo moc často a navíc ty zvuky byly docela povedené :-)

16.12.2002
Asi nejznámější atrakce v Sydney je Bridge Climb. Představuje to výstup na Sydney Harbour Bridge po jeho ocelové konstrukci, celou dobu jste připoutáni, máte na sobě šedivou kombinézu a kromě spodního prádla si s sebou nesmíte vůbec nic vzít... Pochopitelně jsem si to taky nemohl nechat ujít. Až pojedete někdy přes Sydney, rozhodně doporučuju vyzkoušet! :-)

14.12.2002
Největší pop-rockový festival na světě - RUMBA! - zavítal do Sydney. Protože jsem před pár dny nešel na koncert Red Hot Chili Peppers (celý den pršelo..), nemohl jsem si to nechat ujít. Přijeli Bon Jovi, Pink, Natalie Imbruglia, Abs, Taxiride, Sugababes, Shaggy a další. Vyprodaný olympijský stadion a skvělá atmosféra. Bylo to fakt super!

11.12.2002
Dnes jsem se přestěhoval k Píkejovi na Manly. Konečně mám všechno po ruce. Škola, obchody, hospody, pláže, přístav, zastávky autobusů - všude jsem do 5 minut. Tak to má být :-) Mám tu takový velký "dvojpokoj" - dvě místnosti oddělené závěsem. Protože se kamarádce Kristýně podařilo vytopit sousedy a musela se ze svého původního bytu vystěhovat, bydlí teď zatím se mnou...

04.12.2002
Už několik měsíců tady nepršelo, začínají se tu rychle šířit požáry.

01.12.2002
Dneska jsem si byl poprvé v životě zahrát golf. 18 jamek a 6 km dlouhé hřiště, spousta jezírek s pelikány, výhled na oceán, přes metr dlouhé ještěrky vyhřívající se na skalách. Jednou se mi podařilo zahrát jamku s par 5 na 8 úderů, ale jinak mi to zas tak dobře nešlo a asi 4 míčky skončily v jezírkách a v buši... Ale byl to dobrý zážitek a příště půjdu zas...

29.11.2002
Mám za sebou první týden školy. Vůbec se to nedá srovnat se školou v Čechách. Atmosféra ve třídě je úplně jiná, je tu větší pohoda, nikdo se ničím nestresuje. Máme celkem dobrý národnostní mix. Nejvíc je tu Švýcarů, Číňanů, Čechů, Japonců a Brazilců.

25.11.2002
Začíná mi škola - 4-týdenní kurz General English. Každý den od 9 do 14:50. Ve středu do 12:50. Po skončení kurzu budu mít 2 týdny prázdniny a pak mi začíná další kurz - Cambridge FCE Preparation. Ten končí až v půlce března. Ze školy to mám asi 3 minuty chůze na pláž a když se rozhodnu jít opačným směrem, zhruba za stejně krátkou dobu dojdu k další pláži... Ovšem jen za předpokladu, že se cestou nezdržím ani v jedné hospodě :-)

24.11.2002
Včera jsem se ubytoval, bydlím na 2 týdny u australské rodiny. Je to celkem velký dům, bydlí tu i několik dalších studentů. Potěšitelnou zajímavostí je to, že tu máme 2 lednice. Menší na jídlo a větší na pivo.. Už teď vím, že se mi tu bude líbit :-) Do školy to budu mít asi 10 minut autobusem. Hned přes ulici je velký sportovní areál, kde se dá hrát tenis, fotbal, basket, ping-pong, ale třeba i golf. No a na zahradě je takový malý bazének s vířivkou, kde se dá po namáhavých sportovních (i nesportovních..) aktivitách pěkně relaxovat.

23.11.2002
Po 46 hodinách cestování jsem konečně dorazil do Sydney. V Londýně jsem strávil 10 hodin. Skoro pořád pršelo, ale i tak to byl docela pěkný výlet. Celý den jsem se živil potravou od Burger Kinga - jsem tak přecpaný hamburgrama, že si minimálně do konce roku už žádný nedám - sledujte novinky :-)) Letiště v Londýně je fakt velký, jen než jsem našel východ mi trvalo přes 20 minut.. A když jsem pak pokračoval směrem na Bangkok, přestup z terminálu 2 na terminál 4 představoval čtvrthodinovou rychlochůzi k vlakům, docela dlouhou cestu vlakem a pak další sprint ke správné Gate. Ještě že jsem si dal docela velkou rezervu, jinak bych to asi nestihl. Zato v Bangkoku jsem si žádnou rezervu nedal a do letadla jsem pak nastupoval jako poslední, asi 15 minut po plánovaném odletu :-) Normálně jsem se vracel včas k té Gate ze které jsme vystoupili, ale tam mi řekli, že tahle je jen pro výstup a pro nástup musím jít ke stejné ale o patro výš. Problém byl v tom, že nejbližší schodiště bylo asi 500 metrů daleko, tak jsem si alespoň mohl vyzkoušet kilometrový jogging na samojezdících pásech :-)

21.11.2002
Začátek mého cestování: Praha - London - Bangkok - Sydney. O 8 kilo jsem překročil limit na váhu zavazadel a tak začalo smlouvání s ruzyňským personálem kolik toho můžu z kufru vyndat - po krátkém zamyšlení jsem usoudil, že nic... A tak jsem slíbil, že už to nikdy neudělám a prošel jsem...