RKCZ.COM   &   KOCUR.CZ
| Nepřihlášen | Přihlásit |   
HomePage Novinky Třídní srazy Diskuse Katalog 4 Lůzři Kontakt
::FOTKY::
AustrálieBrunejČeskoČínaFidžiFrancieIndonésieItálieKyprMalajsieNěmeckoNový ZélandRakouskoSingapurŠvýcarskoThajskoVatikánVel. Británie  
Česky   English
Novinky v roce 2003


Novinky za rok:
2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999

28.11.2003
12:23h Před malou chvílí jsem se dozvěděl radostnou a zásadní zprávu - bylo mi schváleno vízum do Austrálie, takže tímto se s vámi můžu zcela definitivně rozloučit! Letím 8.12. z Prahy přes Amsterdam (5 hodin mezipřistání akorát na zaběhnutí do coffeeshopu..), Hongkong (11 hodin mezipřistání na prozkoumání jestli tam pořád zuří SARS...) a Sydney. Vezírovi zdar! :-)

22.10.2003
Po dlouhé době opět nějaké novinky na www.rkcz.com! Zítra se vrací do Austrálie Daniel, takže dám dohromady všechny fotky z jeho pobytu u nás a v nejbližší době se objeví na netu. Kromě Daniela se do Sydney chystají i další, takže proběhlo několik rozlučkových pařbiček a ani z nich nebude chybět fotodokumentace :-) No a aby toho nebylo málo, tak ani Velký Vezír nezůstane pozadu a jestli všechno půjde podle plánu, 7.12. se s vámi opět rozloučím a zase vás budu zásobovat historkama od klokanů a koal! :-)

25.09.2003
Mnohonásobná oslava v Libocké Studni se opravdu vydařila...Poslední dobou toho na těchto stránkách moc nepřibylo, a to hlavně z toho důvodu, že (ač se to zdá k nevíře..) na to nemám čas. Co stojí za zmínění z událostí minulých dnů je např. moje účast na cyklistickém závodě Pražská padesátka (viz foto), nebo třeba včerejší koncert Tří sester a Divokýho Billa. Jinak jsem začal docela hodně číst, takže pokud někoho zajímají věci jako astrální cestování, Silvova metoda, aura, čakry, karma, meditace, jóga, psychotronika apod., můžete mi napsat svoje názory nebo zkušenosti.

09.09.2003
Tento pátek (12.9.) se koná od 19 h v restauraci Libocká Studna v Praze 6 na Petřinách (Libocká 11) velká oslava těchto událostí: můj svátek a narozeniny, Fidovy a Šmíťovy narozeniny a doufejme, že i postup fotbalistů na Euro 2004. Tímto všechny co budou mít čas a chuť zvu!

07.09.2003
Tento týden se stala další neuvěřitelná věc - člověk, který nikdy neseděl v letadle a nikdy neviděl jinou zemi než Austrálii přijel do Plzně...! Ano, Daniel, náš Best Aussie Friend je od úterý v Čechách. Takže už brzo budou nové fotky.

01.09.2003
Výhra 1.000,- Kč slavnostně předána Fidovi při mé předpokládané nedělní výhře ve squashi - normálně to nedělám, ale musím se o tom zmínit, protože dát někomu 3 kanárky během hodinky se mi už dlouho nepodařilo :-) Od dnešního dne jsem zprovoznil na svých stránkách DISKUSNÍ FÓRUM, do kterého můžete psát všichni co chcete a kdy chcete, vaše příspěvky se zobrazí okamžitě a cenzurovat je rozhodně nehodlám... Je to uděláno v ASP scriptu, o kterém jsem doteď jenom slyšel, celý mi to trvalo tak 5 minut, tak doufám, že to bude fungovat jak má... Brzo se tu objeví i nové fotky a taky nějaká nová soutěž, takže Velkému Vezírovi zdar!

29.08.2003
Taky už vás omrzela koala na úvodní stránce? Mě celkem jo, takže ode dneška mě budete vídat s výrazem naprosté extáze ve výšce 12 tisíc stop při rychlosti 200 km/h :-) Jinak k soutěži. Oficialní statistiky hovoří takto: přístup číslo 1.000 přišel z počítače s IP adresou 195.122.204.131, tedy server Czech On Line. A protože i podmínku vyplnění formuláře splnil, stává se vítězem 1.000,-- Kč Fido! Výherci gratuluju a jen bych ho tímto chtěl varovat, aby výhru zbytečně neprohýřil, protože už tuto neděli by se mu mohla hodit na zatáhnutí dalšího jistě prohraného squashového zápasu :-)) Ostatním děkuju za účast a dál sledujte www.rkcz.com, protože už brzo si dáme další soutěž :-)

28.08.2003
1000!!! Soutěž o litr právě skončila! Výherce se dozvíte zítra, protože dneska už to ze statistik nevydoluju a navíc chvátám do hospody :-) Taky už se těšíte na další soutěž až se počítadlo bude blížit číslu 10.000? :-)

27.08.2003
Tak tu máme rekord v návštěvnosti stránek, včera to bylo 50 session (137 přístupů z 29 IP adres)! Co by člověk pro prachy neudělal, že? :-) Jinak jedno upozornění pro horlívé soutěžící: protože počítadlo přičítá z každého počítače vždy jen 1 přístup za 1 hodinu, může se vám stát (při refreshování stránek vícekrát za hodinu), že v jednu chvíli uvidíte stejné číslo jako někdo úplně jiný. Je to tím, že počítadlo vám neukazuje vaše pořadí, ale zásadně celkový aktuální stav návštěv, který se samozřejmě neustále zvyšuje. Proto když chcete mít jistotu, že číslo přístupu co vidíte patří opravdu vám, nechoďte na moje stánky víc než 1x za 60 minut. Jinými slovy: hraje se JEN O JEDEN LITR! :-)

26.08.2003
!!! POZOR SOUTĚŽ O LITR !!! Ke včerejšímu dni dosáhl počet návstěvníků (sessions) těchto stránek čísla 889 a při současném stavu (cca 4-6 session denně, přičemž 1 session znamená, že z jednoho počítače se započítá 1 přístup max. jednou za hodinu - tj. když si budu doma na své stránky klikat do zblbnutí na refresh tak si nijak nepomůžu...) to znamená, že pravděpodobně v září dosáhne počet návštěv magicky kulaté hranice 1.000! Proto se Velký Vezír rozhodl věnovat právě tisícímu návštěvníkovi svých stránek odměnu ve výši 1.000,- Kč (pro "ozíky" 60 australských $, pro pivaře cca 50 plzní...). Takže brouzdejte a vyhrajte! Pokud se vám to podaří a při vstupu na mé stránky se počitadlo zastaví na čísle 1.000, postupujte následovně: přejděte na stránku KONTAKT, a do kontaktního formuláře vyplňte své jméno nebo e-mail. Pokud vaše IP adresa (odesílá se automaticky) bude souhlasit s tou z mých oficialních statistik, litr je váš! Hodně štěstí a Vezírovi zdar! :-)

26.08.2003
Ještě jednou děkuju všem, kteří mi blahopřáli k mému včerejšímu svátku! Do teď jsem tyhle věci nebral moc vážně (podle mě by se slavit měli jen narozeniny a vánoce...), ale po tolika zaslaných a zavolaných gratulacích jsem možná malinko změnil názor a po dlouhé době jsem "znovu-objevil" kalendář a podíval se, kdo známý bude mít svátek příště a komu teda budu pak přát já :-) Ti, co na mě z nejrůznějších důvodů zapomněli, to můžou napravit už 23. září, kdy mám narozeniny :-) Nevím jestli to nějak souvisí s mým svátkem, ale včerejší den jsem zaznamenal cca 4x vyšší návštěvnost na těchto stránkách a protože jsem v dobré náladě (kdo by nebyl, když se zapíjí vlastní svátek, že? :-)), rozhodl jsem se uspořádat takovou malou-velkou soutěž o ceny (no, teda jen o jednu...) No a protože by to na tomto asi pátém řádku dnešních novinek nevyniklo, napíšu to jako novou zprávu. Takže se vraťte za začátek! :-)

24.08.2003
Už poměrně dlouho se tu neobjevily žádné nové fotky z Čech. Ne že bych snad nebylo co fotit, jen s sebou neberu všude foťák. Včera jsem ale udělal výjimku, takže se můžete podívat na 20 fotek z pařbičky v music clubu U buldoka!

23.08.2003
Na stránku KONTAKT jsem přidal formulář, pomocí kterého mi můžete (i zcela anonymně bez použití e-mailu) napsat co vás napadne, třeba jak se vám líbí moje stránky :-)

20.08.2003
Zbrusu nová Austrálie! Sjednotil jsem konečně grafiku celých stránek a při té příležitosti jsem úplně předělal všechno co bylo pod odkazem Austrálie. Nudné fotky jsem smazal, zajímavé přidal a hlavně jsou všechny digitálně upravené, takže nikde neuvidíte "křivé" mrakodrapy, červené oči apod., navíc ty barvičky jsou naprosto dokonalý! :-) Všechno je nově rozděleno do 35 kategorií, takže ti, kteří dřív byli znuděni zdlouhavým hledáním přírody mezi fotkama ožralců to budou mít daleko jednodušší. Ti druzí ostatně taky:-) No a jak to tak bývá, když jsem se zase na ty fotky koukal a vybavil si všechny ty vzpomínky, určitě nikoho moc nepřekvapí, že pomalu ale jistě (hlavně s končícím českým létem a blížící se zimou) začínám přemýšlet o další cestě k protinožcům...

10.08.2003
Upravil jsem stav na počitadle přístupů, služba pocitadlo.cz totiž přičítá jen ty přístupy, které jdou přes ty adresy co jim zadám (do teď to bylo jen www.rkcz.com a rkcz.com), zatímco když si někdo uloží do oblíbených položek např. rovnou stránku s fotkama nebo novinkama, tak se to nezapočítá. Webhostingová společnost (hyperlink.cz), u které mám své stránky umístěny, to naštěstí započítává všechno, ale zas nemají tak hezká grafická počítadla... takže jsem do www.pocitadlo.cz přidal pár dalších stránek a připočetl jsem téměř 100 přístupů, které se za posledních pár měsíců nepřičetlo. V tuto chvíli už je to téměř 850, takže Velkému Vezírovi 3x nazdar!! :-)

01.08.2003
Už funguje odkaz Nový Zéland, celý jsem to předělal - rozdělil fotky do 3 kategorií (Jižní ostrov, Severní ostrov, Skydiving) a protože jsou všechny digitálně upravené a kvalitně zkomprimované, vešlo se jich tam o celých 50 víc než tam bylo původně!

30.07.2003
Dalších celkem 71 nových fotek z pařbiček v ČR!

29.07.2003
Tak slíbený týden se protáhl na 22 dnů, ale kromě Lojzy Grebeníčka nikdo neumřel, takže no worries mates... Přidal jsem pár nových fotek a hlavně jsem udělal pár vylepšení - pro zobrazení mých (dozajista vtipných) komentářů už nestačí jen koukat na fotogalerie, od této chvíle si musíte pro každý komentář zajet myškou nad příslušný obrázek. Po rozkliknutí a otevření v novém okně uvidíte v záhlaví název souboru, jeho velikost, rozlišení a pořadové čísla fotky, v zápatí uvidíte opět komentář a kdo a kdy fotku vyfotil. Přesouvat mezi fotkama se můžete přímo klikáním na "previous", "next" nebo na čísla - no však to určitě pochopíte. Mám připaveno neuvěřitelných 8 dalších sérií fotek, takže doufejme, že je ještě v tomto měsíci kromě mě uvidíte i vy :-)

29.07.2003
Přidáno dalších 40 fotek z pařbičky v restauraci Dog's Bollocks, následného fotbalového Buldok Cupu a opékání (nebo spíše už jen konzumace) prasete v Hlubočepích!

07.07.2003
Přidal jsem 34 fotek z vydařené pařbičky v Matějově u Sedlčan, která proběhla hned druhý den po mém příletu do ČR. Protože jsou 4 ráno, tak toho moc nenapíšu, ale během tohoto týdne na těchto stránkách rozhodně přibude spousta nových věcí!

30.06.2003
Tak dlouho jsem přemýšlel jak po příjezdu z Austrálie pokračovat s těmito stránkami, až jsem na to přišel. Protože pařbičky v Čechách si s těmi australskými vůbec nezadají, v příštích dnech se můžete těšit na spoustu výborných ožraleckých fotek :-) Zatím jsem trošku upravil grafiku a ubral klokany, po 2 týdnech v Čechách od tohoto pondělí přestávám pít (teda ne úplně jen ne v takovém rozsahu...) a tak budu mít víc času na spoustu věcí, včetně těchto stránek.

18.06.2003
Doplnil jsem zbývající fotky - Cairns, Darwin, Kakadu National Park, potápění se žraloky v Sydney. V Čechách se mi zatím líbí, změna proti Austrálii to skoro není, protože skoro každý den někam cestuju (Praha-Sedlčany-Kladno-Plzeň) a každý den jsou kalbičky :-) A hlavně jsem v Praze našel jeden VELIKÝ důvod proč se tu mít pěkně, ale prozrazovat to nebudu, abych to třeba nezakřikl, zvídavější a chytřejší z vás to určitě zjistí sami z těchto stránek, které budu dále udržovat a doplňovat!

13.06.2003
A je to! Už jsem zase v Praze. Přiletěl jsem v 10h ráno, moje 25 kg zavazadlo o 10 hodin později a mých dalších 35 kg snad přiletí příští týden.

03.06.2003
Významný den! Po 2 týdnech na Maggie, jak místní říkají Magnetic Islandu, jsem zase vyrazil dál na sever. Večer dorazím do Cairns, další den večer letím do Darwinu, další dva dny Kakadu National Park a pak zpátky do Sydney. Další významnou událostí je umístění nových fotek na web a hlavně nový design stránek!

02.06.2003
Dnes jsem se byl potápět na Great Barrier Reef, konkrétně u vraku lodi Yongala, která za nikdy nevyjasněných okolností ztroskotala u queenslandského pobřeží v roce 1911 a pohřbila všech 121 lidí na palubě. Je dlouhá 100 metrů a vrak začíná v 15m a končí ve 29m hloubce. Obecně se Yongala považuje za jedno z pěti nejlepších míst k potápění na světě a něco na tom opravdu bude, protože tolik různých ryb, korálů, želv, mořských hadů a dalších živočichů na tak malém místě se jen tak nevidí.

29.05.2003
Protože dneska klesla teplota pod 27 stupňů, rozhodl jsem se nejít na pláž a místo toho si udělal výlet do Townsvillu a navštívil Billabong Sanctuary, kde jsem se nechal vyfotit snad se všemi australskými zvířátky :-)

26.05.2003
Už přes týden jsem na Magnetic Islandu a protože je to tu opravdu nádherný, zůstanu tu ještě jeden celý týden. Bohužel tady ani v jedné ze 3 internetových kaváren nemají CD-R mechaniky, takže 40 fotek co mám na CD dám na net asi až příští týden v Cairns. Přes mobil by to totiž vyšlo tak na 1,5 tisíce korun a to by asi nebylo moc rozumné...

26.05.2003
Dnes jsem se dozvěděl, že má březnová Cambridge zkouška FCE dopadla víc než dobře, takže to půjdu řádně zapít!

21.05.2003
Dnes je to přesně na den PUL ROKU od chvíle, co jsem nastoupil v Praze do letadla a odletěl na plánovaných necelých 5 měsíců do Austrálie! Protože se mi tady opravdu líbí, trošku jsem si svůj pobyt prodloužil a do Čech se místo 13. dubna vrátím 13. června. Kdyby se snad některé z mých ctitelek rozhodly přijet pro mě na letiště - let BA854 v 10:00, prosím velkou ceduli s nápisem VELKY VEZIR a na uvítanou bochník českého chleba, lahvinku slivovice a odvoz ne domů ale do pořádné české putiky na pravou českou svíčkovou se šesti nebo spíš s dvanácti :-)))

20.05.2003
Přesně jak jsem očekávál, Hervey Bay je fakt nothing in the middle of nowhere, ale všichni tam jezdí protože je to jakási vstupní brána na Fraser Island - největší písečný ostrov na světě. Strávil jsem na něm jeden den a rozhodně ho můžu všem doporučit - tak čisté pláže a moře jsem ještě nikdy nikde neviděl. Z Hervey Bay jsem pokračoval busem na sever do Airlie Beach (13 hodin jízdy). Přestože má v názvu slovo pláž, žádnou pořádnou (dle mých měřítek...) pláž nemá, ale nahrazuje to uměle vybudovanou soustavou lagun a i jinak je to moc příjemný misto na strávení 1-2 dnů. Stejně jako Hervey Bay i Airlie Beach je vstupní branou (v češtině to zní trochu kostrbatě - anglicky ani ne - gateway...) na nějaký ostrov. V tomto případě jsou to Whitsundays Islands. Je jich tuším celkem 74 a skoro všechny jsou neobydlené. A teď to musím říct - kdybych se někdy dostal do ráje, asi bych nad ním trochu ohrnoval nos, protože Whitehaven Beach na Whitsunday Islandu je něco naprosto neuvěřitelně krásnýho! Fotky budou už brzo :-) Z Airlie Beach jsem se přesunul do Townsvillu a 8 km od něj leží Magnetic Island. Tady si hodlám udělat opravdové prázdniny a zůstat tady aspoň 10 dnů. Další ráj na zemi.. :-) Můžete být úplně sami na spoustě tropických pláží, potápět se na nedaleké Great Barrier Reef, dělat tůry po ostrově a pozorovat koaly, papoušky, wallabies, possums, mořské orly a spoustu další havěti :-)

20.05.2003
Musím se taky zmínit jak se na cestách připojuju k internetu, protože je to někdy opravdu zajímavý... Maily stahuju přes mobil do notebooku, na tom zajímavého fakt nic není. Ale např. MF DNES, kterou čtu každý den, a vůbec cokoliv kromě mailů - na to chodím většinou do internetových kaváren. Ty fungují různě - v kempech na Novém Zélandu většinou byly počítače zavřené ve velkých krabicích do kterých se házely mince a podle toho kolik dolarů jste vhodili tolik času jste mohli surfovat (přibližně 16 korun za 13 minut). Pak jsou tady luxusně vybavené kavárny s obřími 21" monitory a ultrarychlým internetem v přepočtu za 32 korun na hodinu (kolikže to stojí v Praze...). V Taupu (Northen Island, N.Z.) jsem taky byl jednou na internetu na hotelové recepci kde měli akorát telefonní přístroj s displayem o velikosti kreditní karty... ale fungovalo to! No a dneska další kuriozita - v Arcadia (Magnetic Island) mají počítače bez jakékoliv obsluhy a personálu, abyste je mohli použít musíte si koupit kartičku s přístupovým login name a heslem. K tomu musíte jít ven, najít automat na nápoje, vhodit do něj pár dolarů, mezi tyčinkama mars a plechovkama s colou najít ony kartičky nalepené na víčka k papírovým kelímkům, zadat jejich kód a pak teprve můžete surfovat :-) Opravdu originální řešení...

19.05.2003
WWW rekord! Dnes mé stránky navštívilo neuvěřitelných 32 lidí a stáhlo si závratných 54 tisíc kilobajtů dat! Dalším rekordem je 5,5 tisíce hitů za den a 14 návštěv za jedinou hodinu (13-14h). Kdybych měl na stránkách reklamy a něco z toho měl, snad bych vám i poděkoval :-)

16.05.2003
Tak pochopitelně se to opět zvrhlo a zůstal jsem ještě další den navíc v Sydney.. Chtěl jsem celou cestu jet autobusem (Sydney - Cairns 3000 km), ale to už bych se asi nestihl vrátit, takže jsem si koupil letenku do Gold Coast a 14.5. jsem konečně odcestoval (Surfers Paradise). Včera jsem přijel do Brisbane a dneska jedu do Hervey Bay. V tuto chvíli je na netu už neuvěřitelných 500 fotek!

12.05.2003
Po Great Ocean Road a Melbourne jsem cestoval přes Canberru, Snowy Mountains a Blue Mountains zpátky do Sydney. Chtěl jsem zůstat jen 3 dny, ale protože tu je opravdu neskutečná pohoda, jsem tady už týden navíc... Zítra (doufám že se to zas nezvrhne..) už snad pojedu dál - tentokrát po východním pobřeží do Brisbane, Cairns a Darwinu. Během týdne dám na net další fotky, kterých mám zase požehnaně a myslím že opět stojí za to!

26.04.2003
Centrální Austrálie byla naprosto úžasná, asi zatím nejzajímavější místo jaký jsem během svého cestování navštívil... Dnes odjíždím z Adelaide po Great Ocean Road směr Melbourne. Přidal jsem dalších 38 fotek!

16.04.2003
Ode dneška jsou na webu fotky z Nového Zélandu! Včera jsem se přemístil o pár tisíc kilometrů na západ do Perthu, v sobotu už budu v centrální Austrálii v Alice Springs.

28.03.2003
Nakonec jsem si s sebou na Zeland nevzal notebook, takze dalsi fotky budou az 14.dubna, kdy se vracim do Sydney a 15. dubna odletam smer zapadni Australie. Musim rict, ze neni zrovna nejsnadnejsi editovat tuto stranku v notepadu v internetove kavarne v campu... Novy Zeland je naprosto uzasny, pozitri budu mit kompletne procestovany jizni ostrov, ktery je plny lesu, hor, rek, jezer, ledovcu, nekonecnych zelenych plani a pastvin, ovci, tulenu, tucnaku, kiwi ptaku atd.. Prestoze jsou tady vrcholky hor pokryte snehem, je tady teplo a da se koupat v mori, stejne jako v Sydney. Nebo v Praze. Ne, v Praze asi jeste ne :-) Momentalne se nachazim ve meste Invercargill, o kterem se tvrdi, ze je to nejjizneji polozene mesto na svete a je zhruba 19 tisic km od Prahy.

16.03.2003
Včera jsem (doufám úspěšně) ukončil školu závěrečnou Cambridge zkouškou. Začínám si balit věci, protože už pozítří vyrážím na Nový Zéland. Tímto bych chtěl všechny požádat, abyste mi neposílali mailem žádné velké přílohy, protože minuta mobilního (= pomalého) internetu tam stojí 32 korun...

09.03.2003
Opět jsem si dal s aktualizací stránek trošku na čas, do Čech se po asi 2 letech vrátila i Kristýna, takže z původní sestavy "buchtíků" už tu zůstávám jen já... Minulé úterý proběhla první část Cambridge zkoušek - speaking - celkové výsledky budu znát až tak za čtvrt roku, ale myslím, že to dopadlo celkem dobře. Přístí úterý mě čeká listening a v sobotu reading, writing a use of English. Přidal jsem dost nových fotek - západ slunce nad Manly, dům kde bydlím, tradiční záběry z pařbiček a v neposlední řadě proběhl nedávno v Sydney každoroční festival gayů a lesbiček - Mardi Gras.

24.02.2003
Proběhlo velké stěhování - Kamila odjela do Čech, místo Kristýny teď se mnou bydlí Tereza a místo Terezy se nastěhovala nová spolubydlící - Eva. Včera jsme se s Kamilou rozloučili dost vydařenou party, jak to vypadalo se můžete podívat na fotkách...

16.02.2003
Tentokrát jsem si dal s aktualizací stránek trochu načas a řekl jsem si, že to nebudu tolik přehánět s fotkama z různých pařeb.. Ne že by jich snad nějak ubylo, spíš naopak, ale člověk pak má pocit, že tady nic jinýho ani nedělám :-) Takže jsem vyfotil jak surfujeme, jak vychází slunce a tak :-) Začátkem týdne jsem si zarezervoval cestu na Nový Zéland, odlétám 18.3. do Christchurch, projedu autobusem jižní i severní ostrov a vracím se 13.4. z Aucklandu.

05.02.2003
Tradičně, zase proběhlo pár pařbiček, takže zase jsem přidal pár fotek. Budu asi muset vzít foťák a vyrazit vyfotit taky nějakou krajinu, aby to nevypadalo, že tady jenom kalím :-) Příští týden dělám první část Cambridge zkoušky - Speaking a Listening. Takže se občas i učím... Minulý týden tady bylo menší vzrůšo, na Manly Beach se objevili 4 lidožraví žraloci.. Začaly houkat sirény, pobřežní hlídka naskákala do člunů a začali vytahovat lidi z vody. No škoda, že jsem se zrovna tou dobou nepotápěl, mohl jsem něco pořádnýho zažít :-)

29.01.2003
Zas proběhlo pár pařbiček, takže jsem přidal několik fotek. Abych napsal taky občas o něčem jiném - oba Italové už nebydlí v našem bytě ale v bytě nad náma, místo nich je tu Angličanka z ostrova Man - Kate, bohužel dneska nás opustily Kamila s Kristýnou (letí nahoru do Cairns, pak 2 týdny budou cestovat zpět dolů do Sydney a pak ještě na 2 týdny letí na Nový Zéland). Ode dneška by s náma měla bydlet Tereza no a ještě asi budu muset sehnat někoho do svého druhého pokojíčku.. Jsem tu už celkem zabydlený, konečně jsem si taky vyřídil pracovní povolení, založil účet v bance a dostal platební kartu, na moje jméno mi chodí i faktury za telefon, prostě jako doma.. Ve škole to celkem ujde, i když těch domácích úkolů a psaní esejí je docela hodně. Potápění jsem si zase přeložil, na 9.2., tak doufám, že napotřetí už se tam zvládnu dostavit v použitelném stavu :-)

24.01.2003
Tak už je to víc než 2 měsíce co jsem v Sydney. Mám se tu naprosto dokonale a protože dnes jdu pařit vyjímečně "až" od 8 hodin večer, udělal jsem si trochu času a přidal jsem zase pár fotek.

12.01.2003
Mám za sebou první týden Cambridge Preparation kurzu, je to daleko náročnější než General English, každý den máme tak 4-5 stránek úkolů. Úspěšně taky pokračuju v potápění, ale protože jsem byl včera na jedný pařbičce (podrobnosti u nových fotek), musel jsem si některý ponory odložit na pozdější dobu. Dnes ráno jsem se potápět fakt nemohl, to bych se asi utopil....

04.01.2003
Silvestr v Sydney se opravdu vydařil, více najdete u fotek, kterých už je teď celkem 243. Ode dneška máme v bytě nového spolubydlícího, jmenuje se Gaetano a je z Itálie. Zatím nikdo netuší co tady bude dělat, protože anglicky nemluví a surfovat taky neumí... :-) Protože mě fakt baví potápění, od příštího úterý začínám chodit na Advanced kurz, který obsahuje Deep Diving, Night Diving, Underwater Navigation, Peak Perfomance Buoyancy a Underwater Naturalist. Zase jsem dostal učebnici (tentokrát s 360 stránkama) a chodím se učit na Shelly Beach. Protože toho učení je hodně, musím říct, že už jsem se stihnul docela slušně opálit :-)