RKCZ.COM   &   KOCUR.CZ
| Nepřihlášen | Přihlásit |   
HomePage Novinky Třídní srazy Diskuse Katalog 4 Lůzři Kontakt
::FOTKY::
AustrálieBrunejČeskoČínaFidžiFrancieIndonésieItálieKyprMalajsieNěmeckoNový ZélandRakouskoSingapurŠvýcarskoThajskoVatikánVel. Británie  
Česky   English
Novinky v roce 2004


Novinky za rok:
2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999

21.10.2004
4 nové sady obrázků: úchvatná panoramata z našeho nového bytu (zas tak nový teda už není, ale fotky z něj ještě nebyly...), přístav Darling Harbour, Vezírův dostavník a sám Vezír v pracovní uniformě a na závěr obě české hospody v Sydney. Co nového? Minulý týden jsem obdržel nové vízum (letí to, už je celkově 8. v pořadí...) s platností do dubna 2006. Do sbírky certifikátů mi přibyl Certificate III in Information Technology. Stále pracuju pro Pizza Hut, docela už se tu začínám orientovat takže časem možná začnu místo pizzy vozit lidi jako taxikář :) Nedávno byla otevřena nová česká restaurace, první s točeným českým pivem. Ukázalo se, že konkurence je dobrá věc, protože v té doposud jediné české restauraci už ho točí taky :) Pomalu se tady začíná oteplovat, teď sice už pár dnů pořád prší, ale minulý týden bylo i 37 C, to už je i na odložení zimní bundy :)

27.09.2004
Po čase slíbená velká aktualizace - 43 nových fotek ve 4 kategoriích, pochopitelně vše v sekci Austrálie! Další fotky budou brzo následovat, pár už jich mám připravených a další vzniknou dneska, protože je zase párty :) Jinak už druhým týdnem pracuju pro Pizza Hut jako smluvní řidič - objednávat si můžete na www.pizzahut.com.au :) Příští úterý mě čeká po krátkých prázdninách zase škola, ukončil jsem (doufám, že opět úspěšně..) Certificate III in Information Technology na Central College a budu pokračovat na stejné škole kurzem Diploma in Multimedia Integration. Jinými slovy, mám plán na další rok a půl…

08.08.2004
8 nových fotek přidáno do fotogalerie! Minulý týden jsem koupil auto, Toyota Camry 4D Station Wagon. Je to šunka z roku 88, najeto má že by to téměř vystačilo na šestinásobné obkroužení zeměkoule, ale jezdí i vypadá docela dobře a předpokládám, že za cenu co jsem ji koupil bych v českým bazaru nepořídil ani tu klimatizaci co má :) V Sydney je poměrně hodně drahá hromadná doprava, takže když budu jezdit jen 3x týdně do školy autem (a budu v autě sám), přesto že přejezd Harbour Bridge stojí 3 dolary, ročně vyjde úspora na víc než 12 tisíc korun... A to se vyplatí! :) Pokud by někoho zajímalo jaký to je řídit auto v Austrálii (jezdí se tady vlevo), TADY si můžete prohlídnout kompletní pravidla silničního provozu včetně názorných obrázků (anglicky v PDF - 2,7 MB).

26.07.2004
Trocha vzpomínání a nostalgie :) Málokdo asi ví, že v Austrálii jsem byl poprvé už v roce 2001. Sice jen na měsíc, ale i to se počítá :) Neměl jsem ještě digitální foťák, proto se do této chvíle na webu neobjevily žádné fotky. Před časem jsem ale všechny možný starý fotky naskenoval (bohužel ne moc kvalitním scannerem) a tak právě dnes nastal okamžik, kdy se na ně můžete podívat :) Musím podotknout, že celou dobu co jsem byl v Sydney bylo pěkně hnusný počasí, modrou oblohu proto nehledejte.. Sám se dneska divím, proč jsem se sem chtěl vrátit.. No možná právě proto, abych to tu zažil i za normálního počasí :) A tak jsem tu letos už potřetí... Jinak prohlídku těchto fotek doporučuju, protože aspoň uvidíte, jak se Vezír za ty 3 roky změnil - např. v té době jsem měl o 15 kg míň - to víte, svalová hmota něco váží :) Pivní břicho asi taky :)) Abych zachoval chronologickou postupnost, tyto fotky najdete v sekci Austrálie úplně dole. Příjemnou zábavu :)

25.07.2004
Po delší době opět pár novinek. Skončil mi první term na škole, takže do své sbírky certifikátů mi přibyl další, tentokrát je to Certificate II in Information Technology. Pokud půjde vše jak má, tak za 2 měsíce bych mohl přidat i Certificate III. Nedávno jsme se přestěhovali, poněvadž s naším bývalým spolubydlícím, po té co se vrátil z cestování po Africe a co se rozešel se svou přítelkyní už nebylo k vydržení. Těžko říct, jestli si tu nákazu přivezl z Afriky. Každopádně bez dalších komentářů bych řekl, že příliš mnoho sexu škodí a příliš mnoho skupinového sexu ještě více :) No možná přece jen jeden komentář pro vysvětlení: ve vší počestnosti jsem se do ničeho nezapojil :)) Bydlíme stále na Manly, "výletní sydneyjské čtvrti" jen cca 200 m od našeho starého bytu. Protože je to v 7. patře, tak výhled na oceán a pláže máme pořád, dokonce máme na střeše i malý bazén :) Brzy to nafotím a dám na web. Změnil jsem vzhled novinek, novinky za každý rok jsou teď na samostatné stránce. Mělo by to být přehlednější a taky se to bude rychleji načítat.

05.06.2004
Včera dorazil do Austrálie Olympijský oheň z Atén, šel jsem se na to podívat a udělal jsem pár fotek, které si můžete už teď prohlídnout.

04.06.2004
Tak myslím, že takhle dlouhou přestávku v aktualizaci svých stránek jsem ještě neměl :( Takže co je nového - nejpodstatnější asi to, že mi minulý týden přišly z Cambridge výsledky mé CAE zkoušky a dopadlo to dobře, takže si můžu nechat zarámovat další certifikát! :) Pro zajímavost trocha statistiky: za všechny své pobyty v Austrálii jsem již nashromáždil 7 různých australských víz v pase, 9 různých certifikátů a čas strávený na Jižní polokouli se blíží 14 měsícům... Mám za sebou 6 týdnů na Central College, kde zatím úspěšně studuju kurz IT, vízum mám do 17.10. a pak budu s největší pravděpodobností zase prodlužovat. Trochu se nám tady ochladilo, není divu když začala zima, i když posledních pár dnů to celkem jde a je tak 16-19 C. Ale i tak na to nejsem moc zvyklej, takže jsme nakoupili peřinu, přímotop a alkohol na zahřání :) 5.6. odlétá do Čech Tereza, spoluzakladatelka naší loňské "recepce", takže pochopitelně proběhlo pár rozlučkových kalbiček, všechny fotky jsou už na netu!

13.04.2004
Už jen 3x se půjdu do školy na Manly učit mluvit anglicky a čeká mě 10 dnů prázdnin - ideální čas na to najít si práci :( Poslední den v dubnu si jdu vyřizovat prodloužení víz na imigrační, rozhodl jsem se pro 6 měsíční kurz Certificate III in Information Technology na Central College v centru Sydney. Pro neznalé - colleges v Austrálii jsou zhruba na úrovni českých vyšších odborných škol, můžete studovat od Certificate II (3-6 měsíců) až po Diploma (1-2 roky). Když odstuduju Certificate III, můžu pokračovat Certificate IV (na Central College je to dalších 6 měsíců) a pak zbývá Diploma in I.T. (další tuším 1 rok). Po absolvování Diploma kurzu vás většina univerzit přijme aniž byste museli studovat od prváku - takže Bakalář z vás tady pak bude za dalších 1,5 - 2 roky - to je ovšem ale tak daleko, že o tom ani nepřemýšlím... Aktuální počasí v Sydney: většinou polojasno, teploty mezi 22 a 26 stupňů, tj. celkem zima :) Ale bude hůř, předloni jsem tu zažil i 16 C... :-) Dnes žádné nové fotky, aspoň jsem ale opravil pár chyb na stránkách, taky mě potěšil CP Online, když všem uživatelům zdarma zdvojnásobil prostor pro www stránky!

29.03.2004
Přidal jsem do fotogalerie 26 nových fotek! Mám za sebou CAE zkoušku, výsledky budou ale až v červnu. Teď mě čekají poslední 3 týdny General English a skončí mi vízum. Doufám, že mi ho tu znova prodlouží :) Musím říct, že moje teď už bývalá cambridge třída byla možná nejlepší v jaký jsem kdy byl, když jsme se loučili tak dokonce 2 klukům ukápla nějaká ta slza... Nevím čím jsem si to zasloužil, ale v mé současné třídě jsem jediný kluk a kolem mě sedí 8 holek - 3 brazilky, němka, francouzska, japonka a korejka. Nicméně po 1 týdnu můžu prohlásit, že bych to snad nikomu ani nepřál, člověk si pak vůbec nemá s kým pokecat o fotbale :)

10.03.2004
Dnes je to přesně 3 měsíce co jsem zpátky na jižní polokouli! V pátek mi skončí Cambridge course a v sobotu mě čeká závěrečná zkouška (Advanced Cambridge Certificate). Minulý týden už proběhla první pětina zkoušky (speaking) a tento týden další pětina (listening), v sobotu zbývá ještě writing, reading a use of English. Držte mi palce! Pak mám týden prázdnin a pak mě čekají ještě 4 týdny General English. Tento týden jsem si taky vyřídil pracovní povolení, takže vše nasvědčuje tomu, že bych zas po nějaké době zkusil jaké to je pracovat :) Jinak to vypadá asi tak, že po General English začnu studovat Multimedia and Web Design na Central College v centru Sydney, vízum si budu prodlužovat nejmíň na další půlrok, jinými slovy tento rok se zřejmě do Čech nepodívám... Na web jsem přidal pár nových fotek - první várka je z 3 denního studijního pobytu v severní části Sydney - Pittwater a druhá z výletu na pláže v jižní části Sydney.

01.02.2004
67 nových fotek z Austrálie! Konečně jsem dokončil update těchto stránek, takže co se vlastně za posledních pár měsíců událo? 8.12. jsem odletěl z Prahy do Amsterdamu, kde jsem 5 hodin bloumal po letišti (coffeshopy tam nemají...) a čekal na další letadlo do Hongkongu. Tam jsem dorazil 9.12. a pobyl jsem tam dlouhých 10 hodin. Co mě zaujalo, byly neskutečně vysoký mrakodrapy a pak taky skoro nikdy nemizící mlha a smog... No a pak konečně 10.12. přílet do Sydney. Prvních pár dnů jsem bydlel u Daniela v Allambie Heights, což je asi tak 10 minut jízdy od Manly kde mám školu a kam chodím na pláž. 20.12. jsme se přestěhovali s Evou do bytu na Manly a vypadá to, že už se jinam stěhovat nebudeme, protože je to tu pěkný a hlavně dobře umístěný (pláž je přes ulici a do školy je to pěšky 10 minut...). 5.1. mi začala škola - Cambridge CAE course na Australian College of English, zkouška bude 13.3. Tak to je asi tak zatím všechno, víc detailů najdete u fotek!

28.01.2004
Pod odkazem Evropa/Asie v hlavním menu ode dneška najdete fotky z cest do Londýna, Vídně, Kostnice, Zurichu a Hongkongu!

13.01.2004
Poslední dobou nemám moc času na aktualizaci stránek, nicméně jsem konečně doplnil zatím aspoň všechny fotky, které jsem pořídil během svého 5 měsíčního pobytu v Čechách. Ty další z cestování do Vídně, Německa, Švýcarska, Hongkongu a pochopitelně Austrálie budou brzo následovat!